آموزش گریم عروس:

گریم صورت و گریم عروس و یا گریم های دیگر برای متعادل سازی صورت انجام می پذرید. به طوری که فرد با انجام گریم عیب و نقص های موجود در صورت خود را محو می سازد.

اگر گریم به طور منطقی و حرفه ای انجام شود،زیبایی و جذابیت چهره را دو چندان خواهد ساخت.همچنین چهره شما طبیعی تر به نظر میرسد.

منظور از منطقی بودن این است که میزان آرایشی که بر روی چهره پیاده می شود،به قدری زیاد نباشد که چهره ی فرد مصنوعی و غیر طبیعی جلوه شود.

وسایل مورد نیاز برای گریم عروس:

  • پرایمر صورت
  • آندربیس
  • کرم پودر چرب و خشک
  • پن استیک
  • ·          میکاپ
  • اسپری یا پودر فیکس
  • کانسیلر
  • کاموفلاژ
  • خط لب
  • و….

برای آشنایی با هریک از وسایل گریم می توانید به مقاله های مرتبط با این موضوع در وبلاگ آکادمی مراجعه نمایید.

خلاصه ای از نکات آموزش گریم عروس:

1. آماده سازی پوست:

ابتدا می بایست پوست خود راکاملا  آماده سازید. حال اگر خودتان گریم کنید، یا شخص دیگری این کار را انجام دهد.روز عروسی صورت خود را بشویید. و از یک مرطوب کننده سبک استفاده کنید. کرم مرطوب کننده باعث میشود تا کانسیلر و سایر پودرهای پوشاننده صورت به گونه ای بهتر بر روی پوست شما اجرا شود. برای لایه برداری از یک اسکراب شارپ استفاده نکنید. و از یک پاک کننده ملایم برای لایه برداری استفاده کنید. تمرکز شما باید روی داشتن پوستی تمیز و نرم باشد.

2. انتخاب آرایش مناسب:

برای انتخاب رنگ به کار رفته در آرایش صورت خود و رسیدن به یک گریم مناسب، به رنگ های پایه و  متناسب با صورت خود توجه کنید. در حالی که انواع خاصی از پوست وجود دارد، شرکت های آرایشی از اصطلاحات خود برای توصیف رنگ آرایش خود در باب رنگ پوست استفاده می کنند. به عنوان مثال ، ممکن است یک شرکت سبک ترین پایه خود را “عاج” بنامد در حالی که شرکت دیگر همان رنگ را اصطلاح دیگری می خواند. بنابراین ، بهتر است ابتدا درباره رنگ هایی که با رنگ پوست شما مطابقت دارند، به طور گسترده ای مطالعه کنید.

با یک ترفند سریع می توانید زیر سازی صورت خود را تعیین کنید. یک تکه نقره و یک تک طلا را بر روی پشت دست خود نگه دارید. اگر به نظر می رسد طلا ذوب می شود، شما ته رنگ گرم دارید. اگر نقره این کار را انجام دهد، شما زیر و بم سردی دارید.

3. استفاده از پرایمر در (آموزش) گریم عروس:

توجه داشته باشید که پرایمر برای گریم ضروری است. بین زمان استفاده از آرایش و خداحافظی از میهمانان، اتفاقات زیادی رخ می دهد. استفاده از پرایمر قبل از آرایش به شما کمک می کند تا از رقصیدن ، گریه کردن و … جلوگیری کند. همچنین استفاده از یک پرایمر به صاف کردن خطوط ریز و چین و چروک پوست و پوشاندن منافذ باز پوست کمک می کند.

4. استفاده از کانسیلر:

زمانی که میخواهید جوش ها، لک ها یا هر چیزی را از صورت خود محو سازید.استفاده از کانسیلر بهترین راه برای محو سازی آن ها می باشد.همچنین زمانی که استفاده از کرم پودر ها سبب می شود تا یک ظاهر مصنوعی و به اصطلاح گچی بر روی صورت شما ایجاد شود. استفاده از کانسیلر بهترین گزینه خواهد بود.

5.استفاده از هایلایتر:

هایلایتر همیشه در کیف آرایش همه نیست. اما در هنگام گریم عروس قضیه متفاوت است.اما هدف آن این است که برخی از ویژگی های صورت مانند چشم ها بزرگتر به نظر برسد. و به چهره شما جلوه ای جوان و شاداب اضافه کند. از استفاده بیش از حد و ایجاد درخشش پر زرق و برق کاملا خودداری کنید. آنها به دو صورت مایع و پودر هستند.

اگر از مایع استفاده می کنید، آن را با قلم مو چک کنید. از نزدیک زیر چشم خود شروع کنید، با کمی زاویه به سمت پایین بینی خود رفته و سپس از استخوان گونه خود بالا بروید. همین کار را بالای ابروها ، پایین مرکز بینی ، مرکز پیشانی و چانه انجام دهید.

اگر از هایلایتر پودری استفاده می کنید، آن را زیر ابروها ، کمی در گوشه چشم و بالای استخوان گونه بزنید. از هایلایتر پودر زیر چشم یا بالای دهان خود استفاده نکنید. وگرنه در عکس ها عرق کرده به نظر می رسید.

6.انجام کانتورینگ پایه در (آموزش) گریم عروس:

زیرسازی پایه خود را تنظیم کنید و سپس کانتور کنید. می توانید از رژ گونه کرمی به جای رژگونه پودری استفاده کنید. و یا پایه خود را با پودر تنظیم کنید. اگر ترجیح می دهید از رژگونه پودری استفاده کنید، ابتدا از یک پودر شفاف برای تنظیم پایه و کنترل درخشندگی خود استفاده کنید. پودر یکی از مواردی است که کمتر در زیرسازی دیده می شود. شما در حال رفتن به یک فضای نورانی و روشن هستید، نه سنگین. از یک برس متوسط برای گردگیری روی پیشانی، کناره های بینی و چانه استفاده کنید.

سپس از برنزر پودری استفاده کنید که فقط یک یا دو سایه تیره تر از پایه شما باشد. و آن را در دو طرف صورت خود به صورت مسواک طور بزنید.

برای انجام این کار ، از خط مو شروع کنید. از کنار صورت و پایین استخوان گونه حرکت کنید. به کنار صورت و سپس زیر فک خود بروید.

پودر را روی دست فشار دهید. همیشه مناطقی وجود دارد که قبل از عکس یا در اتاق میکاپ به سرعت می درخشند. و به آن نیاز دارند.

7. استفاده از رژگونه:

در زمان گریم عروس به آرامی رژگونه بزنید. همیشه می توانید موارد بیشتری اضافه کنید. رژگونه را به گونه های خود بمالید و به سمت بالا و خارج به سمت خط موهای خود مخلوط کنید. شما بینی صورتی نمی خواهید. بنابراین آن را به حالت مسواک نزنید. برای پایان دادن، یک علامت چک کوچک در استخوان گونه خود انجام دهید.

اگر پوستی روشن با ته رنگی سرد دارید، رنگ هایی مانند گل رز ملایم یا صورتی روشن با رنگی از موکا یا بژ، زیبا به نظر می رسند.

آرایش بوش برای همه رنگ های پوست:

اگر پوستی روشن با ته رنگ گرم دارید، به دنبال زردآلو طلایی یا هلو روشن با کمی صورتی بروید.

اگر پوستی متوسط با ته رنگ سرد دارید، زغال اخته، تمشک روشن یا صورتی گلگون را امتحان کنید.

اگر پوستی متوسط با ته رنگ گرم دارید، به دنبال مرجانی نرم با رنگ زردآلو قهوه ای یا خورشید بروید.

اگر پوستی عمیق و ته رنگ سرد دارید، سایه های آلو، انگور و تمشک را رژ بزنید.

اگر پوستی عمیق با ته رنگ گرم دارید، آن را با جیر قهوه ای یا مرجان عمیق با کمی برنز غنی نگه دارید.

8.بزرگتر و برجسته جلوه دادن چشم هادر (آموزش) گریم عروس:

با سایه و آستر رنگ را به چشمان خود بیاورید. متخصصان عروسی معمولاً چشم تاریک و چشمگیر را توصیه نمی کنند. و در عوض استفاده از خط چشم در رنگ های دیگری به غیر از سایه چشم کم رنگ و کم رنگ مکمل رنگ چشم و هایلایتر برای بزرگ جلوه دادن چشم استفاده می کنند. خط چشم های قهوه ای ، خاکستری و سبز را امتحان کنید. و آن را به دو پلک بالا و پایین خود بمالید. تا توجه شما را به سمت چشم ها جلب کند. از هایلایتر پودر در گوشه چشم و زیر ابرو استفاده کنید.

در مورد رنگ ها، سایه های برنز را اگر چشم های سبز دارید، موکا اگر چشمان شما فندق است، آبی و قهوه ای تیره برای چشم های آبی و بنفش و خاکستری را برای چشم های قهوه ای امتحان کنید.

اگر می خواهید چشم خود را با سایه چشم خود خط بزنید، یک برس خط چشم را با آب مرطوب کنید. و آن را به سایه چشم بکشید.

موارد بیشتر در آموزش آرایش چشم ذکر شده است.

9. انجام آرایش چشم:

ریمل اضافه کنید و ابروهای خود را مرتب کنید. بیش از یک بار احتمال اشک وجود دارد، بنابراین شما در زمان گریم عروس باید ریمل ضد آب داشته باشید. همچنین، اگر مرتباً مژه مصنوعی نمی بندید، روز عروسی شما روز شروع نیست. درعوض اطمینان حاصل کنید که مژه، ماسک حجم دهنده و ریمل بلند کننده خوبی دارید. قبل از استفاده هر دو مژه ها را فر کنید.

کار را با صورت خود با یک پودر ابرو کمی تیره تر از رنگ طبیعی خود انجام دهید. آن را به خط طبیعی ابروهای خود بکشید، تا انتهای چشم خود را به بیرون کار دهید.

10. انتخاب رژ لب:

لب هایی ایجاد کنید که زیبا و ماندگار به نظر برسند. همانطور که قبل از آرایش به پوست صورت خود نیاز دارید تا به خوبی مرطوب شود. لب های شما نیز باید مرطوب شود. تا آنقدر خشک یا ترک خورده نباشد. که وقتی رژی به آن زده شد با خط ها و ترک هایی بر روی لب خود مواجه شوید.

برای جلوگیری از این موضوع، از یک مرطوب کننده لب استفاده کنید. و بگذارید چند دقیقه قبل از استفاده از رژ، آن را جذب کند. ضمن رعایت این نکات، رنگی را انتخاب کنید که مکمل رژ گونه شما باشد.

یرای دسترسی به مقالات آموزشی بیشتر در باب آموزش گریم عروس، و سایر موارد آموزشی می توانید به صفحه ی وبلاگ آکادمی آلند مراجعه نمایید.

همچنین شما همراهان عزیز برای کسب اطلاع از خدمات زیبایی و آرایشی ما به وب سایت آلند هال مراجعه، یا با شماره هایی که در زیر صفحه قرار دارند،تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: مدرک بین المللی میکاپ